Sorulur'u instagram'da
takip edin.
Arkadaşlarınızın kusurlarını gördüğünüz zaman nasıl davranıyorsunuz?...
2 0
Sonraki
Önceki

1
0

Arkadaşlarınızın kusurlarını gördüğünüz zaman nasıl davranıyorsunuz?

Diyelim ki çok yakın bir arkadaşınız var ve gerçekten yanlış davranışlar sergiliyor. Örneğin yerde cüzdan bulup polise teslim etmiyor ve bunu biliyorsunuz nasıl bir tepkiniz olurdu?


Anket Sonuçları:
Giriş Yapmadan Bu Soruya Görüş Yazamazsınız ! Giriş Yapın

Giriş Yapmadan Bu Soruya Görüş Yazamazsınız !
Giriş Yapın
Herkesin Görüşleri Neler?
translatechine |
Toplum ve Sosyal İlişkiler konusunda 2 görüş daha paylaştı.
2 yıl
İnsanda kusur olmalı, kusursuz bir insan bulmak çok zor yada imkansızdır. Kusurları yüzüne vurmak yerine tatlı dille uyarmak ve bunları birlikte aşmak gerek.
0 | 0
0 | 0
emirsiriner |
Toplum ve Sosyal İlişkiler konusunda 2 görüş daha paylaştı.
2 yıl
Sevgili arkadaşım, bu vermiş olduğun örnek zaten hem ahlaka uymaz hem de insani davranışa uymaz. Bunu yapan ailemden birisi bile olsa tepkimi koyarım. Arkadaşım olması birşey değiştirmez. Vicdanımın rahat olması ve insanlık vazifemi yerine getirmem için o arkadaşımı yanlış yaptığına dair uyarırım. Eğer farklı bir tepki verirse zaten öyle bir insanı da arkadaşım olarak görmeyi bırakır sepeti koluna takar kendi yoluma bakarım... O tip insanlardan kimseye fayda gelmez. Haa eğer yanlışını kabul eder ve doğru olanı yaparsa da tabii ki ona ikinci bir şans veririm. Yanlış yanlıştır, fakında olmadan yapılan bir yanlışta yanlıştır. Doğrusunu göstermek gerekir. Ne demişler "Güzel düşünen Güzel görür, Güzel gören de Güzel yaşar". Hayata pozitif bakmak, kendinle barışık olmak, kendini sevmek ahlaki değerlerden gelir. Kendine saygısı olmayan insandan da saygı beklemek hayattaki en büyük yanılgıdır. Saygılar...
0 | 0
0 | 0
Yukarı Çık