Sorulur'u instagram'da
takip edin.
Acı Ama Gerçek! Teknoloji ve Duygular Ters Orantılıdır
0 0
Sonraki
Önceki

0
0

Acı Ama Gerçek! Teknoloji ve Duygular Ters Orantılıdır

Hepinize merhabalar bugün sizleri bir nebze nostaljiye boğup bir nebze duygulandırmayı düşünüyorum. Teknoloji ve duygunun ters orantıda olduğundan bahsedip biraz örnekler vereceğim. Eminim ki bu ve bunun gibi çok fazla konu paylaşım vs görmüşsünüzdür ama bu biraz daha bilimsel olacak. Hadi başlayalım.

Aslında ampulün icadına kadar inmeyecektim ama en başından başlamak en mantıklısı geldi kısa kısa ve sıkmadan yazacağım.

Dünya'da henüz radyo yokken insanlar nasıl vakit geçiriyordu bir hayal edin? Evinizde televizyon olmadığını internet olmadığını oyuncaklar vs hiç bir şeyin olmadığını düşünün? Cevap tabi ki birbirleri ile ilgileniyorlardı, birbirlerine zaman ayırıyorlardı. 3 kişilik bir aile düşünün hepsi aynı odadaydı.

Sonra radyo icad edildi sene 1894 artık insanlar birbirleri ile konuşacak eğlenecek daha çok fakit buluyordu hayatlarında bir yenilik vardı hiç görmedikleir insanların sesleri fikirleri evlerinde yankılanıyordu. Ancak 1 dakika! Bu durumdan hoşlanmayan bir aile bireyi başka bir odada kafa dinlemeyi tercih etti. 3 kişilik ailemiz daha şimdiden ikiye bölündü bile.


Anket Sonuçları:
Giriş Yapmadan Bu Soruya Görüş Yazamazsınız ! Giriş Yapın

Giriş Yapmadan Bu Soruya Görüş Yazamazsınız !
Giriş Yapın
Herkesin Görüşleri Neler?
Henüz bu soruya görüş paylaşılmamış.
Yukarı Çık