Tüm Konular
Sorulur'u instagram'da
takip edin.
The Falcon and The Winter Soldier Hakkında Düşüncelerim Neler?
1 1
Sonraki
Önceki

0
0

The Falcon and The Winter Soldier Hakkında Düşüncelerim Neler?

Marvel hiç boş durmuyor, Disney+ dizileriyle birlikte her geçen gün daha da genişliyor. Spoiler uyarısı vereyim hiç izlemediyseniz diziyi okumamanız iyi olur.

Dizinin çıkacağını öğrendiğim zaman bir heyecanlandım ki boş bir heyecan da değildi bu. Hani şu Avengers serilerini izledik bitirdik sonunda ulan ne oluyoruz falan olduk ya hani kaptanımız canımız amerikamız öldü falan. Steve Rogers ölmeden önce kalkanını Sam Wilson'a verdi. "AL YEĞEN, AL BU KALKAN ARTIK SANA EMANET!" dedi ve artık kalkanı bizim falcon taşıyacaktı işte dizi de Avenger:Endgame'in devamını getirmiş. Hatta bizim kaptanın arkadaşı Kış Askeri de bizim Sam'in yanında hareket ediyor.

Şimdi bizim falcon kaptanın son dediklerini pek ciddi almıyor ve kalkanı devlet büyüklerine teslim ediyor. Aslında ciddi almıyor demeyelim sadece siyahi bir kaptan olmayacağını düşünüyor. Hayat ne kadar tuhaf sonra bu devlet büyükleri bir tane serum yememiş hali hazır da büyük savaşlara girmiş helal süt emmiş bir asker seçiyor ve onu tüm milletin önünde kaptan amerika ilan ediyor. Müzeden kaptan amerikanın kalkanını da alıp Wyatt Russell'ın canlandırdığı John Walker isimli dostumuzdan başkası değil ona teslim ediyorlar. Bizim falcon ve kış askeri bu yeni çakma kaptanı pek beğenmiyorlar. Birlikte çalışmak istemiyorlar falan böyle dışlıyorlar onu. Sen kim köpek kaptan amerika olacaksın diye dalga geçiyorlar.

Buraya kadar tamamız değil mi? Şimdi meseleler başlıyor.


Karli (Flag Smashers) isimli genç bir kızımız var bu kız ortalığı bir birine katıyor örgüt kurmuş ve Tek Dünya Tek Halk diye diye etrafına bir sürü kendisi gibi düşünen insanları ve yarı insan yarı serum vermiş askerleri topluyor. Oldukça haklı sebepleri de var hani yok diyemeyiz. Bizim falcon olay büyümesin kimsenin canı yanmasın diye önce uğraş veriyor. Ama karli kızımızı ikna edemiyor. Üf üf üf bak şimdi olaylar kızışıyor şimdi. Karli belli başlı kişilere suikast düzenliyor bu çakma kaptan da peşine ortağı ile düşüyor. Ama kör bir kurşuna hemen ölen ortak bizim çakma kaptanı sinirlendiriyor ve mevzu da yere düşen bir serumu kullanmasına neden oluyor. Kaptanın artık gözü döndü ve bunu yapanlardan intikam almak istiyor.Bizim bu karlinin iş ortağını eline geçiren çakma kaptan onu herkesin gözü önünde öldürünce. Böyle kaptan mı olur zalimce katlediyor suçluda olsa adamı bu nasıl kaptan diye diye tüm yetkilerini elinden alıyorlar. İçeride daha anlatmadığım detaylar da var onları da izle artık kendin keşfet.

İşin aslı dizi senaryosu harika, oyuncular harika, dizi mi film mi belli değil. Öyle kaliteli bir yapım oldu ki dizi demeye şahit bulamazsın. Mükemmel bir iş çıkarmışlar. Eğer sende marvel evrenini seviyorsan bir an bile düşünmeden izle ve dizi hakkında düşüncelerini benimle paylaş.Anket Sonuçları:
Giriş Yapmadan Bu Benceye Görüş Yazamazsınız ! Giriş Yapın

Giriş Yapmadan Bu Soruya Görüş Yazamazsınız !
Giriş Yapın
Herkesin Görüşleri Neler?
Cozbay511 |
Sinema ve Diziler konusunda 1 görüş daha paylaştı.
4 ay
Abi bu harika bilgilerini okumakatan büyük zevk aldım bu konuyu arıyıp duruyodum bende
0 | 0
0 | 0
cansuceyhan |
Sinema ve Diziler konusunda 1 görüş daha paylaştı.
4 ay
Wandavision kadar güzel değildi bence
0 | 0
0 | 0
cihanozen 'bir cevap yazdı.
4 ay
Wandavision'a henüz başlamadım o yüzden fikir yürütemicem :)
Yukarı Çık